پایان نامه درباره وب سایت و ورزش//تکنولوژی ارتباطات

اطلاعات و تکنولوژی ارتباطات

  • کاربرد شبکه­های محلی در ورزش

مزایای استفاده از سیستم‌­های كامپیوتری و وب سایت­های محلی امری است که برای تمام مدیران موفق ثابت شده است و در اكثر كشور­های پیشرفته دنیا یك چیز عادی محسوب می­شود.

این مسئله راه خود را به كشور­های در حال توسعه و توسعه نیافته نیز باز كرده است و هر كجا مدیری به دنبال پیشرفت سازمانش است یكی از اولین مواردی كه احساس نیاز می‌كند استفاده از تكنولوژی كامپیوتر و اتوماسیون كردن نظام اداری، مالی و سازمانی زیر نظرش می­باشد. اما در  سال‌­های اخیر با گسترش روز‌افزون شبكه اینترنت و كاربرد آن در سطح جهان، استفاده از آن نیز مورد توجه بسیاری از مدیران از جمله مدیران ورزشی قرار گرفته است.

وب سایت­ها به دنبال خود نوع جدیدی از تكنولوژی را در سازمان­های ورزشی ارائه می‌كند كه می‌تواند حتی فرهنگ یك سازمان را تغییر بدهد. یكی از تغییرات اساسی این فرهنگ را می‌توان فرهنگ مدیریت نزدیك از راه ‌دور نام برد. در این نوع مدیریت هر چند ممكن است فاصله فیزیكی مدیر از زیر دستانشان صد‌‌­ها و یا هزار­ها برابر شده باشد، ولی فاصله معنوی ده تاثیرگذاری بسیار نزدیك شده است (در واقع به نزدیك صفحه كامپیوتر شخص). ما در اینجا به چند نمونه از  كاربرد­های این سیستم‌­ها در سازمان‌هاو اشاره خواهیم كرد و در ادامه شرح خواهیم گسترش  شبكه‌­های محلی به اینترنت و مزایای آن را داد.

تسریع در وقت

بدون شك در صورتی كه این عملیات مكانیزه شود و به صورت الكترونیكی در وب سایت­ها در آید، باعث سرعت بخشیدن در ارسال نامه‌­ها به افراد و دریافت­ها می­شود.

بایگانی كوچك

برای نگه‌داری بایگانی‌­های كاغذی معمولاً سازمان‌­های ورزشی مجبور به ایجاد فضائی بزرگ می­شوند كه باید از نظر ایمنی نیز ضریب بالائی داشته باشد.

در صورتی كه در سیستم‌­های كامپیوتری این بایگانی بسیار كوچك خواهد شد.

پیگیری راحت

با مكانیزه كردن این سیستم به راحتی هر مدیری می‌تواند ساختار زیر مجموع خود را كنترل نماید و پاسخ‌گوئی به نامه‌­ها و درخواست‌­ها را بدون اینكه از پشت میز بلندشود پیگیری نماید.

جستجوی آسان

در سیستم‌­های اتوماسیون اداری این كار در كسری از دقیقه قابل انجام می‌باشدو این یكی از مزایای اصلی این سیستم‌­ها نسبت به سیستم‌­های قدیمی می‌باشد.

امنیت اسناد طبقه‌بندی شده

هر سازمان مطابق چارت سازمانی خود دارای یك سلسله حقوق دسترسی به مدارک، اسناد و نامه‌­های خود دارد. در سیستم‌ اتوماسیون اداری این مشكل نیز حل شده است و هر فرد بر اساس طبقه بندی حقوق دسترسی خود تنها قادر است اسناد مربوط به خود را مشاهده كند.

بعد چهارم: پایگاه داده­ها و سیستم­های کارشناسی 

 آموزش توسط محیط­های چند رسانه­ای در ورزش:

فیلم­های آموزشی: فیلم­های آموزشی توسط مربیان تهیه می­شود و ورزشکاران می­توانند با دیدن این فیلم­ها از طریق وب سایت­ها مطالب بیشتری برای یادگیری بیاموزند.

از تکنیک­های دیداری یا مشاهده­ای پیشرفته­ای برای استفاده از فیلم­های ورزشی استفاده می­شود که ابزار مهمی برای یاددادن ورزشکاران با استفاده از علوم شبیه سازی می­باشد. یعنی یا استفاده از این فن، می­توان فنون زیادی را شبیه سازی کرد و به دیگران آموخت. (ژيان و همكاران، 2003)

نرم افزار­های آموزشی: این نر م افزار­ها به گونه­ای طراحی شده است که کاربر می­تواند با آموزش به صورت صدا و تصویر و فیلم و تعامل با کاربر آموزش­های لازم را ارائه دهد.

نرم افزار­های آنالیز: این گونه نرم افزار­ها با گرفتن فیلم مسابقات با بهره گیری از هوش مصنوعی می­تواند نقاط ضعف و قوت و بسیاری از نکات ریزی که انسان به تنهایی قادر به تفکیک آن­ها نیست را لیست کند و به صورت جدول نمودار و تصویر نمایش دهد بطور مثال در فوتبال می­توان در صد مالکیت توپ، تعداد پاس­های صحیح و … را بطور دقیق مشاهده کرد و نیز نتیجه­ای را به صورت­های مختلف برداشت کرد.