تاثیرگذارترین جملات انگیزشی واسه کنکوریا 

 

کنکور. آخرش زمانی هست که این واژه در شما موجی از استرس و نگرانی تحریک می کنه و زندگی تون رو تغییر می ده. درس خوندن به خودی خود واسه خیلی از علم آموزان کار سختیه و وقتی با امتحانی مثل کنکور رو به رو هستیم، یعنی حجم زیادی از درس و استرس به خاطر تأثیری که این امتحان در راه زندگی و آینده داره، خوب طبیعیه که بعضی وقتا درس خوندن کار خیلی مشکلی می شه. به عنوان یک دانش آموز، داشتن جزوه و کتاب همیشه واسه شما کافی نیس، مهم تر از اون انگیزه که شما رو تحریک کنه، سراغ اونا برید. در این نوشته به جملات انگیزشی واسه کنکوریا می پردازیم. از جملاتی درباره درس خوندن گرفته تا جملاتی در مورد موفقیت در مدرسه و دانشگاه. چیزی که می خونین معجونیه از انگیزه و الهام واسه علم آموزان. امیدواریم این جملات به شما کمک کنه وقتی خسته میشید و دیگر حوصله ی جزوهای گیج کننده و کتاب تستای قطور رو ندارین برگردید و با امید و هدف واسه فتح قله ی کنکور سعی کنین.

۱. تا وقتی خودتون به خودتون کمک نکنین، هیچی و هیچکی در این دنیا به شما کمک نمی کنه.

۲. شاید الآن واسه مسئله تون راه حلی پیدا نکنین، اما یادتون باشه که هر راه حلی زمانی یک مسئله بوده.

۳. درسته که تجربه بهترین معلم آدم در زندگیه، اما اگه چیزی یاد نگیرید، شاید نمی تونین تجربه ای هم به دست بیارین.

۴. در زندگی واقعی «دوم شدن» وجود نداره، یا برنده میشید یا نمی شین.

۵. نمره های خوب راه شما رو به طرف یک دانشگاه خوب و بعد یک شغل خوب و در آخر زندگی بهتر میسازن. پس به ۱۸ و ۱۹ راضی نشید و هر روز واسه ۲۰ گرفتن سعی کنین.

۶. وقتی معلم هاتون به شما میگن چه کارایی رو باید بکنین به حرفشون توجه کنین، اما مهم تر اینه که بعدا خودتون بشینین و فکر کنین چرا از شما می خوان اون کار رو بکنین.

۷. شاید موفقیت نسبی باشه، ولی بیشتر چیزها در زندگی مطلق ان. مدرک، مدرکه، شغل، شغله و سخت کوشی، سخت کوشی؛ آسون و مستقیم.

۸. زندگی شما طبق شانسا و فرصت هاتون ساخته می شه. هیچوقت چیزی رو به شانس واگذار نکنین و هیچ وقت اجازه ندین فرصتا از دست تون برود.

۹. طوری درس بخونین که انگار فردایی وجود نداره. اگه همه درس هاتون رو واسه «فردا» بذارین خیلی دیر می شه.

۱۰. برندها هر کدوم در مورد ی تخصصی خودشون راه حل و برنامه ریزی خاص خود رو دارن، اما یک چیز در همه اونا مشترکه: سعی. دست از سعی کردن بر ندارین.

۱۱. خستگی رو کنار بذارین، اما هیچوقت امید رو آزاد نکنین. از فکر کردن به شکست هاتون دست بکشین، اما هیچوقت از اهداف تون دست نکشید. فکر کردن به گذشته رو آزاد کنین، اما هیچوقت آینده رو به حال خود آزاد نکنین.

۱۲. هر کسی استعدادی داره. بذارین استعدادتان بدرخشد و راه شما رو روشن کنه.

۱۳. به خاطر متفاوت بودن تون ناراحت نباشید. همین فرقا می تونن شما رو به یک ستاره تبدیل کنن. شخصیت خودتون رو قبول کنین و نیروی داخلی تون رو آزاد کنین. فراموش نکنین ویژگی مشترک همه افراد موفق اینه که با افراد دیگر دور شون متفاوت بودن.

۱۴. اگه توقع دارین بی درس خوندن شغل خوبی به دست بیارین، مثل اینه که توقع داشته باشی بی دویدن در مسابقه ی ماراتن برنده شید.

۱۵. موفقیت در زندگی به آسونیِ یک دانش آموز خوب بودنه. تموم کاری که باید بکنین اینه که حواس تون رو جمع کنین، سخت کوش باشین و همه سعی تون رو به کار ببندید.

۱۶. تحصیلات گیره ایه که زندگی شما رو هنگام سختیا کامل نگه می داره و جلوی از هم پاشیدن اونو میگیره.

۱۷. شکست گذراست. تنها چیزی که باید ثابت باشه اراده ی شما واسه موفقیته.

۱۸. یک دانش آموز خوب بودن بیشتر از اونکه به انجام کارهای تکراری از روی عادت بستگی داشته باشه، به علاقه و اشتیاق شما به یادگیری وابسته.

۱۹.اگه هنوز راهِ زندگی تون رو پیدا نکردین و نمی دونین که قراره چیکار کنین، نگران نباشید؛ تا وقتی که کارِ اشتباهی نکنین این موضوع هیچ اشکالی نداره. ادامه یک راهِ درست بهتر از انحراف و افتادن در یک راه اشتباهه.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   تب کریمه کنگو، علائم، تشخیص و درمان اون 

۲۰. در راه زندگی تون به خیلیا برمی خورید که شما رو نصیحت می کنن و به شما میگن چه چیزی واسه شما بهتره. حرف اونا رو ، ولی در آخر کاری رو انجام بدین که ته قلب تون احساس می کنین درسته.

۲۱. وقتی می خواید در کاری موفق شید تموم سعی تون رو بکنین که این کار رو بهتر از بقیه بکنین.

۲۲. هر مسئله ای مهارتیه در لباس مبدل که منتظره شما اونو یاد بگیرین.

۲۳. دیگر به این فکر نکنین که چه اتفاقی قراره بیفته، به این فکر کنین که شما چیکار می تونین بکنین.

۲۴. موفقیت در مدرسه و دانشگاه مثل آماده شدن واسه یک ماراتنه که بعد از فارغ التحصیل شدن شروع می شه. روی اهداف تون تمرکز و سخت کار کنین، اما یادتون باشه بدترین چیز واسه شما اینه که قبل اینکه به پایان کار برسین خودتون رو خسته کنین.

۲۵. عظمت رو میشه در توانایی شما در باور داشتن خودتون و ندیده گرفتن هر کسی خلاصه کرد که می گه شما نمی تونین موفق شید.

۲۶. درس نخونین تا پول در بیارین، درس بخونین تا یاد بگیرین، چون چیزی که شما امروز یاد می گیرین، فردا شما رو تبدیل به آدمی می کنه که قراره باشین.

۲۷. در زندگی سعی نکنین بین بر بزنین، همین بین برها در بلندمدت راه زندگی شما رو به بیراهه میکشن.

۲۸. به تک تک قلدرهایی که به شما خندیده ان و شما رو جلوی دوستان تون مسخره کردن، فکر کنین. با مجسم کردن اونا خودتون رو تحریک کنین تا سخت تر سعی کنین و بیشتر درس بخونین. تصور کنین چقدر خوب می شه مثلا بیست سال بعد سوار بر یک فِراری از کنار پراید یکی از اونا عبور کنین و براش دست تکان بدین .

۲۹. شما می تونین دنبال جملات انگیزه بخش بگردید، ولی تا وقتی یاد نگیرید خودتون الهام بخش خودتون باشین، این جملات کمکی به شما نخوان کرد.

۳۰. ستارها رو هدف گرفتین؟ خوبه، ولی اول باید همین پایین سفینه تون رو بسازید.

۳۱. زمان بسته به اینکه چه جوری از اون استفاده می کنین، می تونه بهترین دوست شما یا بدترین دشمن تون باشه.

۳۲. شغلا و رئیسا عوض می شن. چیزی که واسه شما باقی می مونه و به رشد و موفقیت تون کمک می کنه تحصیلات تونه.

۳۳. زندگی راه شماس، اهداف تون مقصد و کار و سعی وسیله شما واسه رسیدن به مقصده.

۳۴. بزرگ ترین عددها هم با یک شروع می شن، پس یه قدم اول رو وردارین و به سعی تون ادامه بدین تا به جایی که می خواید برسین .

۳۵. مهم ترین چیزی که به عنوان یک دانش آموز باید بدونین اینه که تنبلی بزرگ ترین دشمن شما و سخت کوشی بهترین دوست شماس.

۳۶. زندگی اون قدر هم پیچیده نیس، عادتای خوب و سخت کوشی تموم چیزیه که واسه موفقیت و برنده شدن نیاز دارین.

۳۷. شاید هزاران لایک در فیسبوک داشته باشین، ولی با این لایکا که نمی تونین قبض هاتون رو بدین. حتی اگه یک میلیون فالوور داشته باشین اونا اجاره ی خونه تون رو نمی دن. پیامای واتساپ واسه شما ماشین نمی خرند و با توییت نمی تونین خرج زندگی تون رو در بیارین. واسه خودتون یک زندگی واقعی بسازید، سعی کردن رو از همین امروز شروع کنین.

۳۸. با بهونه آوردن می تونین بقیه رو راضی کنین، خودتون رو چه جوری راضی می کنین؟

۳۹. همه اشتباه می کنن، ولی در آخر فقط اونایی موفق می شن که زل میزنن در چشمای اشتباه شون و میگن «درستت می کنم.»

۴۰. تحصیل شما رو ضد ضربه نمی کنه. تحصیل موشکیه که شما سوار بر اون به طرف هدف تون حرکت می کنین. تموم کاری که باید بکنین اینه که یک هدف مشخص انتخاب کنین و واسه هر چیزی که به پروازتان کمک می کنه وقت بذارین.

برگرفته از: wishesmessages

Be the first to comment

Leave a Reply